Když ze svého života vytrhnete někoho, kdo pro vás hodně
znamenal, jste to vy, kdo prohrál.
Aaron Hass


Blog každého by měl být jeho svět,
svět ve kterém není mezí,
kam by měl vložit část svého srdce.

Doufám,že mě se to povedlo alespoň z části.
Takže pokud se vám nějaký článek bude zamlouvat,
neváhejte komentovat,kritizovat a zase se někdy vrátit.

Bree (autorka blogu)Straight Edge

11. března 2009 v 19:13 | Bree
Straight Edge - možná jste se již s tímto termínem setkali, možná jste ho někde zahlédli pod zkratkami jako sXe, xXx, SE, nebo možná vůbec nevíte, co to Straight Edge vlastně znamená. Protože se ale mnoho ze scene kids k sXe hlásí, pokusím se vám zkráceně vysvětlit, o co jde.


Vyznavače Straight Edge nepoznáte podle nějakého módního stylu, mohou se pohybovat kdekoliv a často ani netvrdí že sXe jsou. Nejčastěji se s nimi setkáte mezi přivrženci hardcore a punku, takže je můžete zahlédnout třeba na hc koncertech. Jediným poznávacím znakem může být velké černé X - většinou na rukou, buď vytetované, nebo třeba nalepené černou lepící páskou (ano, to černé X, které znáte z mnoha scene fotek znamená právě náklonnost ke Straight Edge). Jde jednoduše o filozofii, vyznání, myšlenkovou víru a je na každém, zda bude zákony SxE dodržovat.
A co že je pravou podstatou Straight Edge? Jedná se o několik základních pravidel, mezi které patří hlavně abstinence jakýchkoliv drog, a to nejen tvrdých. Pokud chcete být SE, zapomeňte i na cigarety a alkohol! Dalšími tabu jsou také časté střídání sexuálních partnerů a jakékoliv fyzické násilí, rvačky apod. Z toho také vyplívá vegetariánství a antirasismus, k čemuž se samozřejmě přiklánějí i scene kids.
Straight Edge 01
Na závěr lehké shrnutí. Ačkoliv Straight Edge ke scene neodmyslitelně patří, myslím si, že tuto filosofii dodržuje jen málokdo. Jak se k tomu postavíte vy osobně je jen na vás, jde hlavně o opravdové uvědomění, ne jen o pózu s pomyslným Xkem na zápěstí :).

ZD -scenegirl.cz
//<![CDATA[ //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama