Když ze svého života vytrhnete někoho, kdo pro vás hodně
znamenal, jste to vy, kdo prohrál.
Aaron Hass


Blog každého by měl být jeho svět,
svět ve kterém není mezí,
kam by měl vložit část svého srdce.

Doufám,že mě se to povedlo alespoň z části.
Takže pokud se vám nějaký článek bude zamlouvat,
neváhejte komentovat,kritizovat a zase se někdy vrátit.

Bree (autorka blogu)Kniha

Darren Shan - Zabijáci úsvitu

9. dubna 2010 v 16:42 | Bree

Zabijáci úsvitu


Darren O´Shaughnessy
Nakladatelství : Albatros

Rozhodla jsem se tu knížku vyndat ze šuplíku,ve kterém už pár měsíců tvrdne, a ještě o něco delší dobu je už dávno přečtená. Jsem prostě líná jí, a všechny ostatní díly vrátit majitelce (*promiň Gabí xD ). Marně si ale vzpomínám o čem vlastně vůbec je, protože děj všech knížek z této ságy byl tak napínavý a zajímavý,že jsem všechny zhltala najednou a se slovy ,,už jen jednu kapitolu a půjdu spát" jsem stejně přečetla ještě nejméně tři.

Dcery měsíce- Bohyně noci- Lynne Ewing

17. března 2010 v 17:30 | Bree
im-sorry.blog.cz


DCERY MĚSÍCE
Bohyně noci

Linne Ewing
Nakladatelství: Alpress

Už je to asi rok co jsem tuhle knížku četla,ale ona na mě z té poličky tak smutně a prosebně koukala,že vám sem tu ,,recenzi" prostě hodit musím xD

Elyonova země-Temné hory - Patrick Carman

19. února 2010 v 19:00 | Bree

Elyonova země
Kniha 1-Temné hory

Patrick Carman
Nakladatelství: Fragment

Tak nějak jsem tušila,že nebudu mít o jarních prázdninách,které mi dnešním dnem dalo by říci končí,co dělat. Zajela jsem se sestřenkou do knihovny a půl hodiny vybírala co bych si mohla přečíst,nevím co jsem čekala,že najdu v dětském oddělení xD ,ale přeci jenom jsem něco objevila a vypůjčila si tuhle krásnou knížku. Ze začátku to vypadalo jako oddechovka,ale nakonec se to docela zamotalo :-)

Darren Shan - Spřeženci noci

15. ledna 2010 v 15:00 | Bree


Spřeženci noci

Darren O´Shaughnessy
Nakladatelství : Albatros

Další a velmi napínavý a zamotaný díl o poloupírovi Darrenu Shanu, který se do ničeho podobného vlastně zaplést nikdy nechtěl. Nás zavede do dalšího průběhu války mezi vampýry a upíry.

Darren Shan - Lovči z přítmí

14. ledna 2010 v 16:52 | Bree


Lovci z přítmí

Darren O´Shaughnessy
Nakladatelství : Albatros

Sedmý díl této úžasné upíří Ságy.

Darren Shan - Upíří kníže

12. ledna 2010 v 12:00 | Bree

Upíří kníže


Darren O´Shaughnessy
Nakladatelství : Albatros

Jak vědí ti, co četli minulý díl ságy. Darren se vrhnul do rozbouřené řeky,když zjistil,že je Kurda zrádce. A až na pár zlomenim a větších pohmožděnin všechno přežil. Byla krutá zima a on myslel,že umrzne. Ale staří dobří vlci ,kteří ho našli se o něj postarali. Jakmile byl Darren zase fit, rozhodl se varovat svůj klan před hrozícím nebezpečím a společně s několika vlky ,kteří znají cestu k Upíří hoře, se vydává zpět i když ví,že mu hrozí smrt pro nesplnění Prověření a následný útěk.

Darren Shan - Zkoušky smrti

10. ledna 2010 v 16:07 | Bree

Zkoušky Smrti

Darren O´Shaughnessy
Nakladatelství : Albatros

Další díl z této neuvěřitelné ságy, mě opět utvrdil v tom,že doopsavdy nemůžu říct, který z těch všech byl nejlepší. Každý má totiž něco do sebe a mě už pomalu začínají splávat v jedno, protože na sebe navazují, to ale nemění nic na tom,že příběh o mladém poloupírovi Darrenu Shanovi ,který musí v tomto díle splnit několik nebezpečných zkoušek, jeskvěle zpracovaný.

Darren Shan - Upíří hora

5. ledna 2010 v 12:00 | Bree


Upíří hora

Darren O´Shaughnessy
Nakladatelství : Albatros

Jak už podle názvu můžete zjistit, tento díl napínavé ságy o mladém poloupírovi Darrenu Shanovi se nebudu týkat ničeho jiného než Upíří hory(samosebou tedy i dalších věcí,co se Darrena týkají). A myslím,že ani tentokrát autor knihy nezklamal, není divu,že ságu doporučuje samotná
J.K Rowlingová.

Darren Shan - Krvavé chodby

13. prosince 2009 v 14:19 | Bree


Krvavé chodby

Darren O´Shaughnessy
Nakladatelství : Albatros

Třetí díl této úžásné ságy prostě nemohl zklamat. A je pravda, že mezi těmi 11ti vydanými se mi líbí asi nejvíce.
Darren a pan Hroozley společně s Evrou opouštějí planoptikum a vydávají se do města kde pan Hroozley kdysi žil. Tam Darren ukazuje Evrovi to, jak žil když ještě býval člověkem a prostě si to užívají. Darren se zde seznámí s Debii- jeho první dívkou.

Darren Shan - Upírův pomocník

26. července 2009 v 14:00 | Bree

Upírův pomocník

Darren Shan
Nakladatelsví: Albatros

Druhý díl ze Ságy o mladém poloupírovi Darrenovi. Řekla bych ,že není o nic míň dobrý jako díl předchozí. Mě osobně se moc líbila strašně dobře se to četlo. Nicméně určitě vás bude zajímat o čemže je druhý díl. Darren se společně s panem Hroozleym přidají k planoptiku zrůd již zmiňovanému v prvním díle knihy. Seznamuje se tam se všemi co v něm vystupují a nebo jenom pomáhají .

Darren Shan - Madame Okta

24. července 2009 v 12:00 | Bree

Madame Okta

Darren Shan
vydání: Albatros 2002


Sestřenice si už před pár lety oblíbila Ságu o mladém poloupírovi Darrenu Shanovi. Občas o tom i mluvila, četla si i u jídla a nemohla se od knížky odtrhnout. Nojo, knížka o upírech, říkala jsem si, to se jí ani nedivím ,že jí to baví, ale aby se kvůli tomu nemohla ani pořádně najíst? Prostě mi to nedalo a když jsem byla minulý týden u ní rozečetla jsem si první díl - Madame Okta. A za těch pár dní co jsem u ní byla jsem přečetla hned čtyři díly. Kdo nečetl, určitě bude četak ,že začnu psát recenzi o knížce ve které vystupují kvežízniví upíři, kteří se bojí křížů, zabije je svěcená voda ,slunce a kůl do srdce. Jenomže to je právě omyl.

Robert Holdstock - Lavondyss

22. července 2009 v 10:00 | Bree

Lavondyss

Robert Paul Holdstock
vydání: Polaris

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli recenzi k této knížce vůbec napsat. Nakonec jsem si ale řekla ,že vás o to nepřipravím, i když se mi zdála knížka místy velice nudná. Při čtení druhého dílu řady Les Mytág- Lavondyss musí mít člověk doopravdy velkou představivost, protože jinak z toho budete mít docela guláš stejně jako já. Myslím, že abych dokázala pochopit děj , tak jak byl doopravdy myšlený, musela bych si knížku přečíst ještě jednou. Do toho se mi ale opravdu nechce, protože moje fantazie na čtené tohoto díla prostě nestačí. Abych řekla pravdu, Les Mytág mě vtáhnul do děje daleko víc. Ale určitě se mezi vámi najde někdo, kdo by si čtení Lavondyss dokázal doopravdy užít.
Tentokrát je hlavní hrdinkou příběhu dívka jménem Talis. Jako malá věří tomu ,že když najde pravá jména všech míst, dostane se do hlouby lesa.

Robert Holdstock - Les Mytág

1. července 2009 v 15:27 | Bree

Les Mytág

Robert Paul Holdstock
vydání: Polaris 1994

Některé recenze o této knize jsou záporné, ale většina z těch recenzí ,které jsem pročetla jsou kladné a ani se tomu nedivím. Když nad tím tak uvažuju, často si říkám jak někdo mohl vůbec vymyslet takhle propracovaný příběh, který se nepodobá ničemu co jsem kdy četla? (Né, že bych toho přečetla nějak hodně). Kdo nečetl snad ani nepochopí můj úžas nad fantazií Roberta Holdstocka.
V anglickém hrabství jen kousíček od Ryhopského lesa žije se svou rodinou George Huxley. Je to tak trochu podivín, zkoumá les , zanedbává kvůli němu své dva syny Christiana a Stevena i milující ženu, mizí v něm na dlouhé týdny . Ale kdykoliv se někdo z chlapců zmíní o lese, zakáže jim o něm mluvit. Chlapci otce poslouchají a lesu se vyhýbají i přes to že je tolik přitahuje. Na první pohled je to obyčejný les ,ale čas se v něm chová jinak a nikdy do svého nitra nenechá vstoupit nikoho, koho tam pustit nechce.
 
 

Reklama